
Wena Centrum Usług P.poż. Wojciech Szymczyk
Piłsudskiego
59-220 Legnica, legnicki, dolnośląskie
tel. 76 856 50 00, 533 305 303
faks 76 856 50 00
Posiadamy autoryzowany warsztat wyposażony w specjalistyczne maszyny i urządzenia niezbędne do profesjonalnego przeprowadzenia remontu ,konserwacji i legalizacji. Posiadamy serwis techniczny wyposażony w mobilne warsztaty naprawcze, dzięki czemu czas usunięcia ewentualnych usterek skróciliśmy do minimum. Nasi serwisanci posiadają uprawnienia do montaż, obsługi i konserwacji systemów przeciwpożarowych. Zapewniamy krótkie terminy realizacji, sprawne i bezkolizyjne prowadzenie prac, a także własny
Galeria








Obszary działania / Oddziały firmy
Legnica, legnicki, dolnośląskie,Produkty i usługi firmy
76/ 856 50 00 (+48) 533 305 303Potrzebujesz więcej informacji? Napisz e-mail na adres: biuro@wena-cup.pl
KONTAKTGALERIAO NASCERTYFIKATYOFERTASTRONA GŁÓWNA
PrevNext
Przepusty instalacyjne
Dylatacje
Drzwi przeciwpożarowe
Bramy przeciwpożarowe
Klapy oddzielania p.poż
Klapy oddymiające
Klapy żaluzjowe
Kurtyny dymowe
System sygnalizacji pożaru
Systemy zasysające detekcji dymu
Systemy detekcji gazów
Hydranty wewnętrzne
Hydranty zewnętrzne
Podręczny sprzęt gaśniczy
Stałe urządzenia gaśnicze
Asortyment / marki
Instalacje techniczne, w szczególności rury i kable elektryczne, przechodzą wielokrotnie przez przegrody będące oddzieleniami przeciwpożarowymi. Przejścia te zwane również przepustami lub grodziami podobnie jak przegrody, w których występują, spełniać muszą kryteria szczelności i izolacyjności ogniowej. Występują przejścia rurowe, kablowe i kombinowane.
Zapewniamy dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
W każdej większej budowli betonowej stosowane są szczeliny dylatacyjne. Szczeliny te muszą przejąć naprężenia wynikające ze zmian objętości i odkształceń spowodowanych przez różnice temperatur, nierównomierne osiadanie gruntu, wstrząsy lub skurcz betonu, co zapobiega ekstremalnemu tworzeniu się rys w betonowych elementach konstrukcyjnych.
Drzwi płaszczowe przeciwpożarowe przeznaczone są do użytku w budynkach prywatnych, przemysłowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Podstawową funkcją tych drzwi jest odcięcie strefy pożarowej od pozostałej części budynku. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie bezpiecznej ewakuacji ludziom podczas pożaru oraz zminimalizowanie strat spowodowanych rozprzestrzenianiem ognia. Występują one w wersji jedno i 2 skrzydłowej.
Zapewniamy dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Bramy przesuwne przeciwpożarowe znakomicie nadają się do montażu w różnych warunkach budowlanych. Znajdują one zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, handlowych, zakładach produkcyjnych czy też w garażach podziemnych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wydzielenia stref zagrożonych wybuchem pożaru. Przeznaczone są do zamknięcia otworów w przegrodach pionowych budynków przemysłowych. Klasa odporności ogniowej wg PN-EN 13501-2:2007 bram przesuwnych wynosi :
- EI 30 dla bram N 80,
- EI 60/EI 120/EW 120 dla bram N 150
Zapewniamy dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Klapy przeciwpożarowe odcinające, zabezpieczają przejście przewodów wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych przez przegrody budowlane, stanowiąc elementy oddzielenia przeciwpożarowego. Zadaniem klap jest zamknięcie strefy, w której powstał pożar, tak aby gazy i ogień nie rozprzestrzeniały się przewodami wentylacyjnymi lub klimatyzacyjnymi do innych stref. Zamknięcie klap przeciwpożarowych w części budynku objętej lub zagrożonej pożarem nie powinno powodować przerwy w pracy instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w strefach niezagrożonych pożarem.
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu klap oddzielenia pożarowego uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Systemy oddymiania grawitacyjnego ma za zadanie odprowadzić dym i temperaturę za pomocą klap dymowych lub okien oddymiających. Ma zastosowanie w budynkach niskich do 12 m i w budynkach średniowysokich od 12 do 25 m) .
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu oddymiania uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Klapy żaluzjowe stanowią główny element grawitacyjnego systemu oddymiania jako samoczynne urządzenia oddymiając. Klapy oddymiające mają za zadanie usuwanie dymu oraz gorących gazów pożarowych z obiektu objętego pożarem. Klapy napowietrzające, które dostarczają świeże powietrze do wnętrza oddymianiem budynku.
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu oddymiania uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
urtyny dymowe stanowią jeden z elementów systemu oddymiania grawitacyjnego. Ich głównym zadaniem jest wydzielenie stref dymowych w obiekcie. Strefy dymowe z kolei wstrzymują niekontrolowane rozprzestrzenianie się dymu, co pozwala na utrzymanie warstwy wolnej od dymu w przestrzeni ponad posadzką. Prawidłowo zaprojektowane i zamontowane kurtyny dymowe optymalizują przepływ dymu i kierują go w stronę klap oddymiających.
W zależności od potrzeb klienta oraz możliwości montażu, występują :
- kurtyny automatyczne rolowane
- kurtyny stałe materiałowe lub stalowe
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu oddymiania uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
System sygnalizacji pożarowej (SSP)zbiór kompatybilnych elementów, które tworząc wspólnie instalację o określonej konfiguracji, są w stanie wykrywać pożar, inicjować alarm lub też wykonywać inne działania zmierzające do zmniejszenia skutków pożaru. Podstawowym zadaniem SSP jest szybkie i bezbłędne wykrycie powstającego pożaru, zanim się on rozwinie i osiągnie rozmiary trudne do opanowania. Szybkie wykrycie źródła pożaru daje więcej czasu na przeprowadzenie ewakuacji budynku i na skuteczną ochronę zgromadzonych w nim wartości.
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu sygnalizacji i pożaru uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Zasysające systemy detekcji pożaru sa aktywnymi urządzeniami detekcyjnymi, które w sposób ciągły pobierają próbki powietrza z nadzorowanego pomieszczenia za pomocą wentylatora zasysającego i transportują je przez układ rur do modułu detekcyjnego. Systemy zasysające znajdują szczególne zastosowanie gdy wymagana jest najwyższa czułość detekcji lub w obiektach, w których punktowe czujki dymu nie mogą być użyte ze względu na trudne warunki otoczenia.
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu sygnalizacji i pożaru uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
System detekcji gazów przeznaczony jest głównie do detekcji gazów (wybuchowe, toksyczne lub ubytek tlenu) w obiektach i pomieszczeniach, gdzie występuje zagrożenie od wyżej wymienionych gazów. System przeznaczony jest do pomieszczeń i obiektów ,gdzie wystarczającą informacją zwrotną jest przekroczenie zadanych progów alarmowych na kanałach detekcyjnych (2 progi na kanał).W przypadku zaistnienia zagrożenia niebezpiecznym stężeniem gazu, system, poza sygnalizacją lokalną zagrożenia, może umożliwiać uruchomienie urządzeń współpracujących takich jak: zewnętrzna sygnalizacja akustyczno-optyczna lub urządzenia peryferyjne(wentylatory, wyciągi, nawiewy, blokady, itp.).
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu detekcji gazów uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Hydranty wewnętrzne, jako część instalacji wodociągowej przeciwpożarowej, są wg nomenklatury europejskiej stałymi urządzeniami gaśniczymi. W odpowiednich warunkach umożliwiają one bardzo efektywne zwalczanie pożaru dzięki natychmiastowemu dostępowi do ciągłego zaopatrzenia w wodę.
Nowoczesny poziom rozwiązań konstrukcyjnych hydrantów wewnętrznych, instalowanych w obiektach na terenie Polski, zapewniają niżej wymienione normy, które zostały określone jako obowiązujące poprzez właściwe rozporządzenie MSWiA:
PN-EN 671-1 "Hydranty wewnętrzne. Wymagania techniczne dotyczące hydrantów wewnętrznych z wężem półsztywnym".
PN-EN 671-2 "Hydranty wewnętrzne. Wymagania techniczne dotyczące hydrantów wewnętrznych z wężem płasko składanym".
PN-EN 671-3 "Hydranty wewnętrzne. Konserwacja hydrantów wewnętrznych z wężem półsztywnym i hydrantów wewnętrznych z wężem płasko składanym".
PN-B-02865:1997/Ap1:1999 "Ochrona przeciwpożarowa budynków - Przeciwpożarowe zaopatrzenie wodne - Instalacja wodociągowa przeciwpożarowa".
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy sieci hydrantowej uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Hydrant zewnętrzny - zawór wbudowany w sieć wodociągową przeciwpożarową, przeznaczony do pobierania z tej sieci wody do celów przeciwpożarowych.
Hydranty mogą być zainstalowane wyłącznie na sieci wodociągowej przeciwpożarowej i zlokalizowane w taki sposób, aby zawsze istniała możliwość dostępu do nich jednostek straży pożarnej. Hydranty zewnętrzne powinny być nadziemne lub w szczególnych przypadkach podziemne.
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy sieci hydrantowej uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Podręczny sprzęt gaśniczy – to przenośny sprzęt gaśniczy, uruchamiany ręcznie, służący do zwalczania pożarów w początkowej ich fazie. Stosowany jest jako wyposażenie obiektów i urządzeń. Masa tego typu sprzętu nie powinna przekraczać 20 kg. W zakładach pracy i miejscach szczególnie niebezpiecznych mogą być stosowane przewoźne urządzenia o większej masie – tzw. GAŚNICE PRZEWOŻNE wyposażone w koła. Na podręczny sprzęt gaśniczy składają się: gaśnice, hydronetki, sprzęt tłumiący.
Zapewniamy instrukcje pożarową obiektu uzgodnioną z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne podręcznego sprzętu gaśniczego.
Stałe urządzenie gaśnicze (SUG) – automatyczny system przeciwpożarowy przeznaczony na gazowe środki gaśnicze. Najbardziej popularne są systemy SUG na czyste środki gaśnicze, jak gazy FE-36, FM-200 lub Novec 1230, gazy obojętne lub CO2. Stałe urządzenia gaśnicze stosowane są w ochronie serwerowni, centrów przetwarzania danych, centrów finansowych i banków, skarbców, stacji transformatorowych, rozdzielni elektrycznych, elektrowni i elektrociepłowni, zakładów produkcyjnych, laboratoriów, szpitali, archiwów, muzeów i bibliotek - wszędzie tam, gdzie zastosowanie niegazowych środków gaśniczych (woda, piana, proszek) może doprowadzić do trwałych uszkodzeń gaszonych przedmiotów i pomieszczeń. SUG współdziała z systemem sygnalizacji pożarowej (SSP).
Zapewniamy projekt wykonawczy i powykonawczy systemu gaśniczego uzgodniony z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych jak i dostawę oraz montaż, konserwację i przeglądy techniczne zaprojektowanego systemu.
Słowa klucze
gaśnice, przeciwpożarowe zabezpieczenia, BHP, hydranty, znaki ewakuacyjne, przepusty instalacyjne, dylatacje, drzwi przeciwpożarowe, bramy przeciwpożarowe, klapy oddzielania ppoż, klapy oddymiające, klapy żaluzjowe, kurtyny dymowe, system sygnalizacji pożaru, systemy zasysające detekcji dymu, systemy detekcji gazów, podręczny sprzęt gaśniczy, stałe urządzenia gaśnicze